platności_mobilne

Płatności mobilne, czyli prostsze parkowanie z dziećmi

Wysiadanie z wózkiem z samochodu bądź też z dzieckiem na rękach, z pewnością nie sprzyja poszukiwaniom parkometru oraz rozmienianiu pieniędzy na monety w najbliższym sklepie. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą nam aplikacje umożliwiające realizację płatności za parking za pomocą Twojego telefonu. Dziś przedstawiamy dwie z nich.

Sky Cash

To jedna z najbardziej znanych w Polsce aplikacji przeznaczonych do płatności telefonem za usługi. Wśród wielu opcji, znajdziemy tu również funkcję płatności za komunikacje miejską, kolejową oraz parkingi. Realizacja płatności jest prosta i w miarę intuicyjna. W przypadku opłat za parkowanie sprawdź koniecznie czy aplikacja obejmuje zasięgiem Twoje miasto. Wszystko co musisz zrobić to doładować konto w usłudze Skycash a następnie uruchomić płatność za wybraną usługę i to z dowolnego miejsca. Do parkowania, dodatkowym wymogiem jest wydrukowanie karteczki (identyfikatora) informującej ewentualnego pana parkingowego o tym, że opłata została zrealizowana za pomocą płatności mobilnej (karteczkę umieszczamy we wnętrzu pojazdu tuż przed przednią szybą).

Aplikacja na system iPhone OS do pobrania z App Store

Aplikacja na system Android do pobrania z Google Play

Pango

To już mniej znana ale także pomocna aplikacja umożliwiająca realizację opłat za parkowanie. W tym przypadku usługa płatności mobilnej możliwa jest nie tylko na terenie Polski ale i w innych wybranych państwach. W przypadku decyzji o wyborze tego narzędzia, również należy zweryfikować czy dane miasto objęte jest usługą. Producent zachęca nas rzeczywistym naliczaniem minutowym oraz dodatkową funkcjonalnością ‘find my car’ zapamiętującą lokalizację zaparkowanego samochodu na mapach, z których aplikacja korzysta. To może się okazać pomocne zwłaszcza gdy jesteśmy w obcym mieście.

Aplikacja na system Android do pobrania z Google Play