heartbeat_BabyEye

Heartbeats recorder, monitoring bicia serca dziecka

W dzisiejszych czasach ultrasonografia i badania dopplerowskie pozwalają na bardzo szczegółowe badanie rozwoju płodu. Obraz rozwijającego się dziecka w łonie matki oraz możliwość słuchania odgłosów przez niego wydawanych, potrafią wzbudzić nieopisane emocje rodziców. Heartbeats recorder’y to aplikacje mobilne, które zamienią Twój telefon w uproszczoną wersję stetoskopu elektronicznego. Nasłuchiwanie i podglądanie wyczynów płodu w warunkach domowych, jest więc dziś w zasięgu ręki każdego rodzica. 

Baby Beat

Aplikacja umożliwiająca obrazowanie nagrywanych dźwięków, w tym wypadku z przeznaczeniem do nagrywania uderzeń serca dziecka. Aplikacja jest intuicyjna i prosta w obsłudze. Wersja bezpłatna umożliwia podgląd w czasie rzeczywistym przebiegów uderzeń serca. W przypadku gdybyśmy chcieli zapisać, przesłać lub odsłuchać zapis z mikrofonu to producent wymaga zainstalowania wersji płatnej. W panelu ustawień aplikacji możemy wysterować czułość mikrofonu, co pomaga ustawić telefon dla optymalnej wizualizacji sygnału. Aplikacja wyposażona jest w reklamy, które jednak nie są specjalnie uciążliwe, jeśli korzystamy jedynie z funkcji wizualizacji sygnału. Minus aplikacji: stosunkowo wysoka cena rozszerzonej wersji płatnej (bo blisko 30 EUR!).  W opisie producent informuje nas również, że aplikacja nie służy do celów medycznych.

Aplikacja (w wersji darmowej) dostępna na system iPhone OS do pobrania z App Store

Baby Heartbeat Listener (Shell)

To już bardziej rozbudowana aplikacja mobilna do monitoringu bicia serca dziecka. Sama aplikacja jest darmowa, jednak producent zaznacza, że poprawne działanie aplikacji wymaga zakupienia specjalnej nakładki na telefon (zwanej „shell”, którą można kupić również za pomocą aplikacji). Z naszych testów wynika jednak, że wzmacniacz mikrofonu telefonu jest na tyle mocny, że bez opisywanych akcesoriów możliwe jest odsłuchiwanie bicia serca (choć jest prawdopodobne, że z nakładką działałoby to lepiej). Podstawowa funkcja aplikacji to nagrywanie uderzeń serca i tworzenie historii nagrań. Dodatkowo, możliwe jest uzupełnianie naszego albumu o zliczane kopnięć dziecka (zliczanie odbywa się ręcznie). Aplikacja posiada również wbudowaną instrukcję oraz pakiet edukacyjny. Oprócz instrukcji zastosowania wspomnianej wcześniej nakładki na telefon, w pakiecie edukacyjnym znajdziemy kilka ciekawych informacji (np. punkty na brzuchu, w których najlepiej przykładać telefon dla odsłuchania bicia serca i to w zależności od zaawansowania ciąży).  W tym przypadku, producent również podkreśla, że aplikacja nie może być wykorzystywana do celów medycznych oraz diagnostycznych.

Aplikacja dostępna na system iPhone OS do pobrania z App Store
  • Majka

    fajne 🙂