BabyEye_pl_main

BabyEye Symulator – sprawdź jak widzą małe dzieci

Jak widzą małe dzieci ? Nie jest tajemnicą, że noworodki po urodzeniu widzą niewyraźnie a widziany obraz jest zniekształcony.  Zjawisko to wynika głównie z jeszcze niezbyt dobrze wykształconego oka, ale i również z braku możliwości prawidłowej interpretacji widzianych obrazów przez mózg małego dziecka. Gdybyśmy jednak chcieli dowiedzieć się, jak dokładnie widzi twarz rodziców nasza własna pociecha, to dziś jest to możliwe. Zrób zdjęcie „selfie” i użyj symulatora widzenia małych dzieci.

BabyEye Symulator

Jak widzą małe dzieci - BabyEye.plAplikacja powstała, jako odpowiedź na potrzeby rodziców zadających sobie pytanie: jak widzą małe dzieci. Po uruchomieniu aplikacji użytkownik wpisuje imię dziecka oraz datę jego urodzenia. Następnie w aplikacji uruchamiany jest aparat umożliwiający zrobienie zdjęcia. Użytkownik może wybrać kamerę przednią telefonu lub tylną. Po zatwierdzeniu zrobionego zdjęcia, utrwalony obraz zostaje przetworzony na obraz widziany oczami dziecka. Tak zasymulowany obraz możemy zapisać w telefonie (wówczas jest on podpisywany imieniem dziecka oraz datą wykonania zdjęcia). Dodatkowo aplikacja umożliwia przetwarzanie zdjęć pobieranym z galerii telefonu. Aplikacja bazuje na doborze odpowiednich filtrów, nakładanych w zależności od wieku dziecka.  Należy zaznaczyć, że aplikacja symuluje obraz widziany oczami dzieci w wieku od 1-ego tygodnia do 8-miu miesięcy. Autorzy aplikacji przyjęli, że widzenie dzieci starszych jest na tyle zbliżone do widzenia osób dorosłych, że różnice te nie będą zbyt wyraźne dla odbiorcy. Aplikacja mobilna jest symulatorem widzenia dzieci służącym do celów informacyjnych, lecz nie należy jej traktować, jako narzędzia medycznego.

Aplikacja dostępna jedynie na system iPhone OS do pobrania z App Store

Zapisz się na listę mailingową (sybskrybuj) a wyślemy Ci prywatną wiadomość gdy wersja na system Android będzie również dostępna.