skaner-mobit

Przeskanuj dokładnie zabawkę, zanim kupisz ją dziecku

Jeśli kupujesz maskotkę dla dziecka w sklepie firmowym, zapewne możesz sprawdzić czy jest ona dopuszczona do obrotu w Polsce oraz jakim testom została poddana. Sytuacja się jednak komplikuje, jeśli decydujesz się na zakup przez Internet lub na stoisku, gdzie jedyną informacją jaką uzyskujesz jest słowne zapewnienie sprzedawcy o tym, że jest ona wyjątkowo przyjazna dzieciom. Aby zweryfikować producenta danej zabawki, sprawdzić jaką drogę przebyła do Polski oraz czy jest coś niepokojącego w materiałach z jakich została wykonana, możesz użyć aplikacji skanującej kod kreskowy.

Mobit Skaner

Mobit Skaner to aplikacja przeznaczona do czytania kodów EAN (tzw. kreskowych). Po zainstalowaniu narzędzia należy ustawić telefon aparatem na metkę i po kilku chwilach otrzymujemy pakiet danych o produkcie (aplikacja oczywiście potrzebuje naszej zgody na dostęp do aparatu). Producent zapewnia, że aplikacja korzysta z globalnego elektronicznego rejestru informacyjnego (ang. Global Electronic Party Information Registry, GEPIR) i tym samym jest w stanie szybko ostrzec nas, jeżeli zeskanowany produkt uznany został za niebezpieczny poprzez wpis do rejestru w GEPIR. Z naszych testów wynika, że w wielu przypadkach faktycznie dostaniecie kilka ciekawych informacji, łącznie z dodatkowymi informacjami np. o składzie materiałów. Dodatkową funkcjonalnością czytnika jest również szybka weryfikacja ceny w innych dostępnych punktach sprzedaży, w których produkt występuje – co można całkiem fajnie wykorzystać pod kątem optymalizacji kosztów. Należy pamiętać, że nie dla wszystkich produktów znajdziesz tu pełen pakiet informacji. Mamy tylko nadzieję, że baza danych o produktach będzie się wciąż powiększała.

Aplikacja dostępna jest na system Android, do pobrania z Google Play

Więcej wskazówek na temat tego, na co jeszcze warto zwrócić uwagę gdy kupujesz nową zabawkę dziecku, opisaliśmy w jednym z naszych postów na blogu.